FSA Seychelles – Seyşeller Federal Finansal Denetleme Otoritesi

The Seychelles Financial Services Authority Nedir?

Seyşeller Finansal Hizmetler Otoritesi, Seyşeller’deki banka dışı finansal hizmetlerden sorumlu özerk düzenleyici kurumdur. 2013 Finansal Hizmetler Otoritesi Yasası uyarınca kurulan Otorite, Seyşeller’deki banka dışı finansal hizmetler sektöründeki işlerin yürütülmesini lisanslamak, düzenlemek, düzenleme ve uyumluluk gerekliliklerini uygulamak, izlemek ve denetlemekle sorumludur. Bu düzenlenmiş faaliyetler, Güvence Hizmetleri, Sermaye Piyasası ve Toplu Yatırım Planları, Sigorta, Kumar’dır. Otorite ayrıca Seyşeller’deki Uluslararası Ticaret Şirketleri, Vakıflar, Sınırlı Ortaklık ve Uluslararası Güven’in tescilinden de sorumludur.

FSA’nın öncülü olan Seyşeller Uluslararası Ticaret Otoritesi Yasası (Seychelles International Business Authority Act (SIBA)), uluslararası ticari faaliyetlerin Seyşeller içinden yürütülmesini izlemek, denetlemek ve koordine etmek ve Seyşel Adaları’nı uluslararası ticari faaliyetler için bir merkez olarak tanıtmak amacıyla 1994 yılında yürürlüğe girmiştir. . Finansal hizmetler işinin düzenleyicisi olarak daha fazla şeffaflık ve görünürlük ihtiyacını kabul eden SIBA Yasası yürürlükten kaldırıldı ve 1 Mart 2014 tarihinde Finansal Hizmetler Otoritesi Yasası 2013 ile değiştirildi.

Kurum, 25 yılı aşkın bir süredir varlığını kutlamak için, sağlam ve modern bir düzenleyici çerçeveyi sürdürerek ve önde gelen uluslararası bir iş merkezi olarak mükemmel itibarını koruyarak hizmet verdiği yatırımcıların güvenini korumaya çalışmaktadır.

1:100 Kaldıraçlı BitCoin Alım Satımı Örneği:

Kaldıraç olmadan Kripto borsada bire bir işlem ile 10,000$'dan 10 Bitcoin almak istiyorsunuz.
Geleneksel bir alım satımda böyle bir işlem açmak için, 10 x 10,000$'dan pozisyona 100,000$ Dolar ödemeniz gerekir (komisyon ve diğer masrafları gözardı edersek). Eğer Bitcoin %5 artarsa, 10 Bitcoininizin her biri 10,500$ değerinde olacak toplamda 5,000$ folar karınız olacaktır.
Satmayı seçerseniz, ilk 100.000 $ 'lık yatırımınızdan 5.000 $ kar elde etmiş olursunuz.

BitCoin'de 1:100 Kaldıraç ile 100,000$'lık pozisyonunuzun sadece %1'ini yani 1,000$ ödemeniz gerekir. Eğer Bitcoin fiyatı %5 artarsa, karınız yine 5,000$ olur, büyük derecede düşük bir sermayayle aynı kazancı elde edersiniz.

- - BitCoinde 1:100 Kaldiraç ile hemen işlem yapamya başlayın! - -

Kurum, uluslararası norm ve standartlara bağlı kalarak finansal hizmetler sektörümüzün sağlamlığını ve dayanıklılığını korurken stratejik hedefleri karşılama kararlılığını sürdürmektedir.

FSA, 2013 Finansal Hizmetler Yasası uyarınca diğerlerinin yanı sıra:

(a) bu Kanun ve mali hizmetler mevzuatı uyarınca lisans sahiplerini denetlemek, izlemek ve düzenlemek; ve Seyşeller içinde veya dışında yürütülen diğer finansal hizmetler işi.

(b) sicil mevzuatını yönetmek;

(c) Kurumun ve mali hizmetler mevzuatının verimli ve etkili idaresi için uygun yasal, düzenleyici ve denetleyici mekanizmaları geliştirmek;

(d) genel halkı işlevleri ve herhangi bir finansal hizmet işi ile ilgili veya bunları etkileyen konular hakkında uygun şekilde bilgilendirmek ve eğitmek için gerekli olabilecek önlemleri almak;

(e) Seyşeller’de yetkisiz mali hizmetler işi yürüten kişilere karşı işlem yapmak

Open